Loading…

Sërish zbulohet drogë në burgun e Durrësit

  • 01/03/2017 | 17:19

Sërish zbulohet drogë në burgun e Durrësit

Për të disatën herë, zbulohet drogë në burgjet shqiptare.


Paraditen e djeshme, në orën 09:30, në ambientet e brendshme te tubat e ajrimit të Institucionit të burgut të Durrësit, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale një sasi prej 110.5 gramë lëndë narkotike kanabis sativa, raportojnë media nga Shqipëria.

Gjithashtu u gjet dhe 4.5 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit heroinë, la bërë të ditur Policia e Shqipërisë.

Aktualisht kanë nisur hetimet për veprën penale të prodhimit dhe shitjeve të narkotikëve, ndërsa po hetohet edhe futja e drogës në ambientet e burgut.

Lidhur me këtë ngjarje materialet iu referuan Prokurorisë së Durrësit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë