Loading…

Seselj kërkon ndërprerjen e negociatave në Bruksel

  • 16/03/2017 | 19:53

Seselj kërkon ndërprerjen e negociatave në Bruksel

Kryetari i Partisë radikale serbe (SRS) Vojislav Seselj sot ka deklaruar, me rastin e vendimit të qeverisë së Kosovës për regjistrimin e pasurisë e cila gjendet në Kosovë në emër të Republikës së Kosovës, se nuk duhet vazhdohen kurrfarë bisedimesh në Bruksel derisa nuk bihet vendimi për formimin e Asociacionit dhe derisa qartë nuk garantohet nga ana e BE që “e gjithë çka është pronë e organeve shtetërore të Serbisë të mbetet në pronësi të saj”.

Seselj në konferencë për shtyp ka thënë se radikalët janë të bindur se do të hyjnë në raundin e dytë në të cilin, siç ka thënë, do të udhëhiqet beteja serioze politike në mes të tij dhe liderit të SNS Aleksandar Vucic./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë