Loading…

Seselj: Sovraniteti në Kosovë, e kthejmë vetëm me ndihmën e Rusisë

  • 08/03/2017 | 17:29

Seselj: Sovraniteti në Kosovë, e kthejmë vetëm me ndihmën e Rusisë

Kandidati për president nga radhët e Partisë Radikale në Serbi, Vojslav Seselj, ka thënë se Serbia sovranitetin e saj mbi Kosovën mund ta kthejë me ndihmën e Rusisë.


Seselj gjatë një takimi me studentët në një universitet në Banja Lukë në Republikën Serbe në Bosnje e Hecergovinë, ka thënë se me BE’në Serbia nuk mund ta rikthejë sovranitetin mbi Kosovën e as ta bashkojë Republikën Serbe me Serbinë.

Seselj tha “E gjithë kjo mund të arrihet vetëm me ndihmën e Rusisë”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë