Loading…

Setien flet për titullin e kampionit, tregon për gjasat e Barcelonës në raport me Real Madridin

  • 14/02/2020 | 23:28

Setien flet për titullin e kampionit, tregon për gjasat e Barcelonës në raport me Real Madridin

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, ka folur rreth situatës aktuale në La Liga, dhe gjasave për titullin e kampionit.


Aktualisht, në La Liga është skuadra e Real Madrid ajo që prinë klasifikimin, me tri pikë më shumë sesa Barcelona.

Megjithatë, përkundër kësaj, Setien nuk është i dorëzuar në këtë garë, dhe beson se skuadra e tij ka gjasat e barabarta me liderët.

“Shumë tituj të ligës janë vendosur nga detajet, minutat e fundit, në situata të cilat asnjëra skuadër nuk mund t’i kontrollojë” ka thënë Setien, transmeton lajmi.net.

“Ne jemi aq favoritë sa janë edhe Real Madrid. Ata kanë tri pikë avantazh, por ne kemi një ndeshje në ‘Santiago Bernabeu’ dhe kur momenti të vjen, ne kemi pritje të mëdha” ka shtuar trajneri.

“Ne e dimë rëndësinë e kësaj ndeshje, dhe do të futemi për maksimumin” ka thënë ndër të tjerash Setien.

Setien aktualisht ka telashe me fazën e sulmit te skuadra e tij, për shkak të lëndimeve të Luis Suarez dhe Ousmane Dembele.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë