Loading…

Sevilla e vendosur, dëshiron transferimin e Rakitic

  • 21/05/2020 | 21:29

Sevilla e vendosur, dëshiron transferimin e Rakitic

Sevilla ka marrë vendim lidhur me Ivan Rakitic.


Raportimet nga mediet spanjolle bëjnë të ditur se te skuadra e Sevilla tashmë ka një vendim sa i përket yllit të Barcelonës, Ivan Rakitic.

‘Marca’ bën të ditur se skuadra nga Andaluzia ka vendosur që të nënshkruajë me Rakitic gjatë kësaj vere.

Ylli kroat është i vendosur që të largohet tashmë, kurse kartoni i tij mund t’i kushtojë Sevilla rreth 20 milionë.

Rakitic ka humbur pozitën e tij në planet e para të Quique Setien dhe mosha e tij e shtyrë mund të bëjë që ai të shkojë te Sevilla ndoshta për fundin e karrierës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë