Loading…

Sezon fantastike për Myrto Uzunin, golashënuesi më i mirë në Spanjë

  • 28/05/2023 | 10:35

Sezon fantastike për Myrto Uzunin, golashënuesi më i mirë në Spanjë

Futbollisti shqiptar, Myrto Uzuni, ka bërë sezonin e tij më të mirë gjatë karrierës së tij.


Sulmuesi i Granadas e ka mbyllur sezonin si golashënuesi më i mirë në Ligën e Dytë të Spanjës.

27-vjeçari ka luajtur 38 ndeshje, ku ka shënuar 23 gola dhe ka bërë edhe 5 asistime.

Falë golave të Uzunit, Granada ka arritur të inkuadrohet në La Liga, duke e mbyllur sezonin si kampione e Ligës së Dytë më 75 pikë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë