Loading…

Sezona e gështenjave: Si të përgatiteni dhe pastroni sa më lehtë

  • 11/11/2021 | 13:36

Sezona e gështenjave: Si të përgatiteni dhe pastroni sa më lehtë

Era e gështenjave të pjekura është padyshim gjëja më e bukur kur vijnë ditët e ftohta. Përveç shijes së mrekullueshme me aromë të ëmbël, gështenja është e mrekullueshme për shëndetin dhe trupin, transmeton Gazeta Metro.


Ai forcon imunitetin, i cili është shumë i rëndësishëm në këto muaj vjeshte dhe dimër, dhe është i pasur me magnez, kalcium, kalium dhe vitaminë B.

Nëse keni vendosur të hapni një sezon gështenjash në shtëpi, shikoni mënyrën më të lehtë për t’i përgatitur dhe pastruar shpejt:

Si të piqni gështenjat në furrë:

Si të piqni gështenjat në një tigan:

Si të bëni gështenja në fletë metalike me aromë:

Përgatitja e shpejtë në mikrovalë:

2 mënyra për të qëruar lehtësisht gështenjat e gatshme:

E pjekur

 

E zier

Kur zgjidhni frutat, sigurohuni që ato të jenë me shkëlqim dhe të mos kenë vrima në to. Ato duhet të jenë të thata dhe të rënda në madhësi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë