Loading…
Shakatë e internetit: Italia si këpucë e Australia si Scooby-Doo
  • 12/07/2018 | 14:09

Shakatë e internetit: Italia si këpucë e Australia si Scooby-Doo

Territoret e shteteve të ndryshme shpesh ngjajnë për nga forma me objekte apo gjësende të pazakonshme dhe këto ngjashmëri bëhen edhe pjesë identifikimi për shtetet e caktuara.

Për shembull, forma e territorit të Italisë, ashtu siç paraqitet në hartë, ngjan shumë me formën e këpucëve me taka të grave dhe kjo ka bërë që Italia të identifikohet me këtë imazh shumë shpesh.

Mirëpo, kohët e fundit nëpër rrjetet sociale në formë shakaje është përhapur ideja që një shtet tjetër i ngjan një kafshe. Australia, shteti i madh ishullor ka ngjashmëri të madhe me kokën e qenit.

Madje, shumë përdorues shakaxhi të internetit kanë hedhur idenë që kafsha në fakt është koka e qenit Scooby-Doo, qenit legjendar të serialit të vizatuar amerikan.

“Australia është Scooby-Doo”, ishte fraza qesharake që dominoi rrjetet social dhe kërkimet për Australinë. /gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë