Loading…

Shakhtar shënon edhe golin e tretë, Baseli i shqiptarëve drejt eliminimit

  • 11/08/2020 | 22:35

Shakhtar shënon edhe golin e tretë, Baseli i shqiptarëve drejt eliminimit

Skuadra e Shakhtar Donetskit ka arritur që ta shënoi edhe golin e tretë në ndeshjen ndaj Baselit në Ligën e Europës, transmeton Gazeta Metro.


Në ‘VELTINS-Arena’, Shakhtar Donetsk dhe Basel janë duke zhvilluar ndeshjen e vlefshme për fazën çerekfinale, me fituesin që kalon në gjysmëfinale.

Skuadra ukrainase tani është duke udhëhequr me rezultatin 3-0, me golin e shënuar nga Alan Patrick në minutën e 75’të.

/gazetametro.net/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë