Loading…

Shala: 500 policë të njësive speciale kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës

  • 26/05/2023 | 21:19

Shala: 500 policë të njësive speciale kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës

Eksperti i Sigurisë, Drizan Shala ka shpalosur detaje se si është realizuar plani operative i Policisë së Kosovës, për ta ndihmuar kryetaret e rinj të komunave verior që të hyn në objektet e Komunave.


Shala ka thënë se në këtë plan operative të Policisë së Kosovës, kanë marrë pjesë rreth 1000 pjesëtarë të policisë të ku sipas tij 500 kanë qenë policë të rendit dhe 500 policë të njësive speciale kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës.

“Policia e është  nisur nga kampin ‘Blevedere’ në këtë aksion kanë marrë pjesë 500 operator të njësive speciale dhe 500 pjesëtarë  të tjerë të njësive të rendit edhe përcjellëse”, ka thënë  ai.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë