Loading…

Shala i pavendosur: Në seancë do ta tregoj votën time

  • 03/06/2020 | 10:32

Shala i pavendosur: Në seancë do ta tregoj votën time

Kuvendi i Kosovës sot nga ora 11:00 do të mbajë seancë, ndërsa në rend dite është votimi për Qeverinë Hoti.


Ende nuk dihet sigurt nëse LDK, AAK, NISMA dhe Lista Serbe i kanë 61 votat e nevojshme për qeverinë, pasi disa deputetë të këtyre partive nuk do ta votojnë.

Kur kanë mbetur edhe një orë deri në nisjen e seancës së jashtëzakonshme, një prej deputetëve që nuk e di nëse do ta votojë apo jo qeverinë është edhe Haxhi Shala i NISMA-s.

“Do të vendosi në seancë nëse do ta votoj qeverinë Hoti, nuk kam vendosur, ta shohim”, ka thënë shkurt ai për Reporteri.net.

Ai ditë më para paralajmëroi se do të votojë kundër.

Edhe deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi ka deklaruar për Reporteri.net se në seancë do të mësohet se si do të votojë ajo.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë