Loading…

Shan me nënë, huq keq hoxha nga Prishtina: ‘Non mij nana ti ç*** ty Gaza’

  • 11/08/2022 | 15:17

Shan me nënë, huq keq hoxha nga Prishtina: ‘Non mij nana ti ç*** ty Gaza’

Haxha i njohur nga Prishtina, Husamedin Abazi, ka bërë një veprim që nuk i ka hije një prirësi fetar. Ai ka përdorur një gjuhë të ultë ndaj gazetarit nga Shqipëria, Alfred Cakos, shkruan Gazeta Metro.


Është krejt e pazakontë që nga një hoxhë të dëgjojmë shprehje kaq të ulëta siç ka bërë hoxha Husamedin Abazi nga Prishtina.

“Non mij nana ti çkërdheftë ty Gaza!” , ka shkruar ndër të tjera hoxha në shkrimin e Alfred Cakos ku ishte përmendur edhe Gaza.

Ai gjithashtu ka thënë se është hera e parë që shanë në Facebook.

Gjithsesi një gjuhë e tillë nuk i takon një prirësi fetar që për më shumë thirrën edhe ne edukimin e shoqërisë. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë