Loading…

Shaqiri dëshironte kalimin në Spanjë, por Liverpooli nuk e lejoi

  • 06/10/2021 | 21:02

Shaqiri dëshironte kalimin në Spanjë, por Liverpooli nuk e lejoi

Sulmuesi shqiptar i Lyon i cili përfaqëson Zvicrën, Xherdan Shaqiri ka treguar disa prapaskena në lidhje me largimin e tij nga Liverpooli.

Shaqa ka treguar se në merkaton e dimrit të kaluar ai donte të largohej nga Liverpooli pasi kishte nga aferta nga Spanja, por “The Reds” nuk e lejuan.

“Në atë kohë doja të largohesha nga Liverpooli dhe përveç Lyon, kisha oferta nga Spanja dhe Italia. Klubi nuk donte të më linte të shkoja. Unë pranova këtë dhe u solla profesionalisht. Largimi nga “Anfield” nuk më ka dëmtuar fare”, shpjegon Shaqiri. /abcnews.al

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë