Loading…

Shaqiri dhe ky sulmues nuk kanë më vend në Liverpool: Kaq pritet të shiten ata

  • 26/11/2020 | 18:38

Shaqiri dhe ky sulmues nuk kanë më vend në Liverpool: Kaq pritet të shiten ata

Xherdan Shaqiri dhe Divock Origi, nuk janë më në planet e Liverpool. Dyshja po planifikohet të shiten për nga 20 milionë euro secili, shkruan Gazeta Metro.


Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, nuk i ka më në plan të lojë dyshen e ekipit, sulmuesin Divock Origi së bashku me Xherdan Shaqirin në janar, për të mbledhur para për transferime të reja.

Të dy lojtarët kanë dështuar të dëshmojnë veten në “Anfield Road”, dhe do të largohen këtë janar për nga 20 milionë euro secili.

Kujtojmë që Shaqiri u transferua nga Stoke City në vitin 2018 në Liverpool, për 18 milionë euro. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë