Loading…

Shaqiri do të largohet nga Lyoni, ja në cilat liga po e duan

  • 21/01/2022 | 15:18

Shaqiri do të largohet nga Lyoni, ja në cilat liga po e duan

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Lyon gjatë këtij muaji.


Futbollisti kosovar ka oferta nga Anglia, Italia dhe Gjermani por së fundmi edhe në Amerikë.

Futbollisti kosovar nuk e ka treguar veten në klubin francez dhe i ka bërë valixhet gati.

Mediumi gjerman “Sky Sport” raporton se përfaqësuesi zviceran ka oferta nga disa klube angleze dhe italiane, po ashtu edhe ndonjë rikthimi në Bundesligë është i mundshëm.

Ndër të tjera, ky medium raporton se 30 vjeçi pëlqehet edhe në ligën amerikane MLS.

Raportohet se Shaqiri është në kërkim të ndonjë klubi ku mund të luaj rregullisht, meqë ai synon që të jetë pjesë e rëndësishme e Kombëtares së Zvicrës në Botërorin e Katarit këtë vit.

Sidoqoftë, ende nuk ka ndonjë ofertë zyrtare teksa Lyon është i interesuar që ta shes që nga ky muaj.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë