Loading…
SHBA me urdhër për të ndëshkuar ndërhyrësit në zgjedhje
  • 13/09/2018 | 13:58

SHBA me urdhër për të ndëshkuar ndërhyrësit në zgjedhje

Pas shqetësimeve në rritje për ndërhyrjet në zgjedhje nga jashtë, SHBA ka dalë me një urdhër në lidhje me këtë.


Presidenti i vendit, Donald Trump, ka nënshkruar një urdhër për ndëshkimin e atyre që ndërhyjnë në zgjedhjet e brendshme në SHBA, transmeton gazetametro.net

Ndryshe, Inteligjenca amerikane kishte ardhur në përfundimin se Rusia kishte ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016.

Ndërsa, zgjedhjet e ardhshme në Amerikë do të mbahen në nëntor të këtij viti. Bëhet fjalë për zgjedhjet për Kongresin. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
m[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë