Loading…

SHBA porosit kandidatët: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju

  • 20/09/2019 | 23:02

SHBA porosit kandidatët: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Phillip Kosnett, ka dhënë një mesazh për kandidatët deputetë, që garojnë në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës që mbahen më 6 tetor, shkruan Gazeta Metro.


Në prag të fillimit zyrtarisht të fushatës zgjedhore, Kosnett ka thënë se zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë nga kandidatët për deputetë.

Ai me anë të një postimi në Twitter ju ka kërkuar këtyre kandidatëve që të jenë të drejtë dhe të ndjekin rregullat dhe ligjin.

“Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju. Drejtësia rrjedh nga kandidatët që ndjekin rregullat e zgjedhjeve dhe ligjin”, ka shkruar Kosnett.

Më poshtë postimi i plotë i Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Phillip Kosnett./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë