Loading…
SHBA tregon edhe një herë pse është fuqia më e madhe ushtarake në botë
  • 28/06/2018 | 13:49

SHBA tregon edhe një herë pse është fuqia më e madhe ushtarake në botë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi më i fuqishëm ushtarakisht, superfuqia e vetme në botë.


Kjo edhe për shkak të armatimit shumë të avansuar për nga aspekti teknologjik, transmeton gazetametro.net

Se është vendi më i fuqishëm në botë e tregon edhe risia e re që ka prezantuar në botën e automibilizmit.

Risia ka të bëjë me një gomë e cila mund të quhet “kameleon”, kjo për shkak të aftësisë që të përshtatet në terrene të ndryshme, më konkretisht që të ndërrojë formë.

Quhet RWT, ajo mund të shndërrohet në rrotë normale, në rrotë të ngjashme me modelet e tankeve.  /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë