Loading…

SHBA trysni Kosovës për heqjen e taksës, flet edhe zv/ndihmësi i Sekretarit të Shtetit

  • 04/12/2018 | 18:02

SHBA trysni Kosovës për heqjen e taksës, flet edhe zv/ndihmësi i Sekretarit të Shtetit

Jo vetëm BE, por edhe SHBA ka rritur trysninë mbi institucionet e Kosovës për heqjen e taksës ndaj Serbisë.


Në një intervistë për një agjenci lajmesh në Sarajevë, Matheë ka kërkuar që Kosova të tërheq taksën ndaj Serbisë, shkruan gazetametro.net

Ai ka thënë se taksa po e pengon dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

“Shtetet e Bashkuara mbështesin plotësisht përkushtimin e BE-së për të zgjidhur këtë çështje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit”, citohet të ketë thënë Palmer. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë