Loading…

SHBA’ja i heq vizat për Kroacinë, kroatët mund të shkojnë atje vetëm me pasaportë

  • 28/09/2021 | 17:49

SHBA’ja i heq vizat për Kroacinë, kroatët mund të shkojnë atje vetëm me pasaportë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë hequr vizat për Kroacinë, tha sot kryeministri kroat Andrej Plenkoviq.

Brenda pak ditësh, pas përgatitjeve teknike, qytetarët kroatë do të mund të udhëtojnë në SHBA vetëm me pasaportë, raportojnë mediat kroate, transmeton Gazeta Express.

Plenkoviq tha se SHBA-ja e la jashtë Kroacinë nga aplikimi për viza.

“Sapo të përfundojnë përgatitjet teknike, qytetarët kroatë do të jenë në gjendje të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa viza”, tha Plenkoviq në një konferencë shtypi pas një takimi të përfaqësuesve të koalicionit qeverisës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë