Loading…

Shefi i BE’së në Serbi, i kënaqur me marrëveshjen për telekomunikacionin

  • 15/11/2016 | 23:45

Shefi i BE’së në Serbi, i kënaqur me marrëveshjen për telekomunikacionin

Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Michael Devenport, tha se marrëveshja për telekomunikacionin midis Beogradit dhe Prishtinës mund të jetë nxitje për përparim në zbatimin e marrëveshjeve të tjera midis dy vendeve.

“E përshëndes marrëveshjen më të re. Mendoj se është rezultat i përpjekjeve të mëdha të të gjitha palëve. Me të është siguruar numri treshifror dhe funksionomi i papenguar i Telekomit të Serbisë”, tha Devenport, transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë.

Ai shtoi se është e rëndësishme që marrëveshja në fjalë të zbatohet në përputhje me afatet e parapara.

Devenport po ashtu tha se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është obligim për palën kosovare.

Prishtina dhe Beogradi kanë arritur të dielën marrëveshjen për telekomunikacionin, në kuadër të dialogut që ndërmjetëson Bashkimi Evropian.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë