Loading…

Shefi i EULEX’it: I dënoj sulmet ndaj KFOR’it, sot sundimi i ligjit u shkel në Kosovë

  • 29/05/2023 | 23:37

Shefi i EULEX’it: I dënoj sulmet ndaj KFOR’it, sot sundimi i ligjit u shkel në Kosovë

Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar për zhvillimet e shkaktuara nga protestat në komunat veriore të vendit.


Ai ka deklaruar se i dënon sulmet e pakuptimpta dhe të paprovokuara ndaj pjesëtarëve të KFOR-it, dhe u uron ushtarëve të plagosur shërim të shpejtë.

“KFOR-i  është partneri kryesor i sigurisë së EULEX-it së bashku me Policinë e Kosovës. Ne koordinohemi dhe stërvitemi së bashku. Sot sundimi i ligjit u shkel në Kosovë!”, ka shkruar Wigemark në Twitter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë