Loading…

Shefi i NATO’s i shokuar me ngjarjet në Maqedoni

  • 27/04/2017 | 23:14

Shefi i NATO’s i shokuar me ngjarjet në Maqedoni

Shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është mbetur i  shokuar më gjithë atë se çfarë po ndodh në Maqedoni.


Në lidhje me ndodhitë e fundit dhe me dhunën e shfaqur sot në Parlamentin e Maqedonisë, ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

“I shokuar nga sulmet në Kuvendin në Shkup. Të gjitha partitë duhet të respektojnë proceset demokratike dhe t’i përkushtohen dialogut, jo dhunës”, ka shkruar Stoltenberg./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë