Loading…

Shefi i Propagandës së VV koordinohet me Nenad Rasic

  • 08/02/2021 | 13:38

Shefi i Propagandës së VV koordinohet me Nenad Rasic

Këshilltari politik i liderit të VV’së Albin Kurti, në kohën kur ai ishte kryeministër, Erzen Vraniqi, është parë duke biseduar me drejtuesin e Partisë Demokratike Progresive Nenad Rasic, shkruan Gazeta Metro.


Në një foto të dy ish këshilltarët shihen duke biseduar derisa zgjedhjet pritet të mbahen edhe pak ditë.

Kjo ngjan me një koordinim që VV po bën para zgjedhjeve të 14 shkurtit, me përfaqësuesit serbë.

Kujtojmë se Vraniqi ishte përfolur gjatë për shpenzimet e tij marramendëse që kishte bërë në kohën që ishte në pozitën e këshilltarit, ai madje kishte shpenzuar më shumë se kryeministri i atëhershëm, Albin Kurti.

Edhe pse Kurti ka mohuar që në Qeverinë e tij të ketë përfaqësues të Listës Serbe, por vetëm serbë që respektojnë dhe njohin institucionet e Kosovës.

Ai njësoj kishte vepruar edhe në 2019, kur kishte zhvilluar personalisht një takim me Rasicin, në njërin nga hotelet në Prishtinë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë