Loading…

Shefi i Zyrës së BE’së në Kosovë i kërkon Abdixhikut përkrahje për Marrëveshjen e Ohrit

  • 22/03/2023 | 19:39

Shefi i Zyrës së BE’së në Kosovë i kërkon Abdixhikut përkrahje për Marrëveshjen e Ohrit

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, është takuar me drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës.


Në një shkrim në Twitter, ai Szunyog i kërkon Abdixhikut përkrahje për Marrëveshjen e Ohrit.

“Duke kontaktuar partitë opozitare, sot në mëngjes takova LumirAbdixhikun dhe kryesinë e LDK-së”, shkroi Szunyog në llogarinë e tij në Twitter.

“Diskutuam nevojën e mbështetjes së tyre për zbatimin e menjëhershëm të Marrëveshjes për rrugën e normalizimit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar ai.

Ky takim u zhvillua në vazhdën e takimeve me partitë opozitare parlamentare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë