Loading…

Shembja e ndërtesës në Florida, 5 viktima dhe 150 të zhdukur

  • 27/06/2021 | 08:18

Shembja e ndërtesës në Florida, 5 viktima dhe 150 të zhdukur

Ka shkuar në pesë numri i viktimave nga shembaj e pjesshme e një ndërtese në Miami, Florida. Ndërkohë që ekipet e shpëtimit vijojnë kërkimin, më shumë se 150 banorë të ndërtesës rezultojnë të humbur.


“Prioriteti ynë kryesor mbetet kërkimi dhe shpëtimi si dhe gjetja gjallë e sa më shumë njerëzve që të mundemi,” u shpreh kryebashkiakia Levine Cava said.

Nga operacionet e kërkimit u zbuluan disa trupa, kurse tre viktima të tjera u identifikuan dhe anëtarët e familjes së tyre u njoftuan, tha ajo.

Ndërkohë, nga një raport i 2018-ës i publikuar së fundmi tregon se një inxhinier atë kohë ka gjetur prova të një dëmtimi të madh strukturor nën kuvertën e pishinës dhe “përkeqësim të betonit” në parkingun nëntokësor të godinës 12-katëshe.

Kjo e fundit u shemb papritmas të enjten ndërkohë që shumica e banorëve ishin në gjumë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë