Loading…

Shenjat në ëndrrat tuaja që tregojnë se po kujtoni një jetë të kaluar

  • 08/04/2021 | 20:41

Shenjat në ëndrrat tuaja që tregojnë se po kujtoni një jetë të kaluar

Thuhet se ëndrrat janë një seri mendimesh dhe ndjesish që ju ndodhin ndërsa jeni në gjumë. Trupi juaj është në pushim absolut kur jeni në gjumë dhe ju ëndërroni gjëra që mund të jenë argëtuese, romantike, të frikshme, të çuditshme dhe ndonjëherë edhe të palogjikshme. Ato janë në një mënyrë ose tjetër të lidhura me mendjen tonë të nënndërgjegjshme. Ndonjëherë, ato mund të tregojnë gjithashtu se ju jeni duke kujtuar një jetë të kaluar.


Ka shumë arsye pas shfaqjes së llojeve të ndryshme të ëndrrave dhe kategorive në të cilat klasifikohen.  Ëndrrat janë kryesisht dy llojesh, një që ju e mbani mend dhe ato që nuk mundeni. Ëndrrat që mund të mbani mend janë ato që kanë arritur të kenë një ndikim të thellë në mendjen tuaj dhe ndonjëherë ato mund të nënkuptojnë gjithashtu diçka. Ëndrrat e jetës tuaj të kaluar veprojnë si shtylla që ju drejtojnë në jetën tuaj të ardhshme në mënyrë që të mos përsëritni përsëri të njëjtat gabime.

7 shenjat e ëndrrave që tregojnë se ju jeni duke kujtuar jetën tuaj të kaluar

Njerëz dhe vende që nuk ekzistojnë.

Njerëzit dhe vendet luajnë pjesën më të rëndësishme në jetën tonë të përditshme. Ndonjëherë harrojmë njërën nga tjetra, por vetëm duke vendosur dy prej tyre pranë njëra-tjetrës, gjërat fillojnë të marrin kuptim dhe të formojnë një pamje. Kur në ëndrrat tona shohim njerëz që i përkasin jetës sonë të tanishme, ne e dimë kush janë, por është disi e kundërta e asaj që ne kuptojmë në jetën tonë të kaluar.

Ju silleni dhe shfaqeni ndryshe në ëndrrat tuaja.

Të gjithë kemi përjetuar një ëndërr të caktuar, ku nuk ishim në gjendje të njihnim vetveten tonë. Ky është një tregues i jetës tuaj të kaluar. Fytyra juaj mbetet e njëjtë por përveç kësaj gjithçka tjetër është ndryshe. Sjellja juaj dhe madje edhe emri juaj është i ndryshëm.

Ju keni të njëjtin model ëndrrash pa ndonjë ndryshim të madh.

E ardhmja juaj është gjithmonë e ndryshueshme pasi varet nga veprimet tuaja aktuale. Kjo është arsyeja pse ëndrrat që flasin për të ardhmen tuaj ndryshojnë përgjithmonë. Ky nuk është rasti me ëndrrat e së kaluarës suaj. Gjithçka që ka ndodhur mbetet e njëjtë, pavarësisht sa herë e shihni. Kjo ndodh sepse ngjarjet tashmë kanë ndodhur dhe ju nuk mund t’i ndryshoni më ato.

Lëndimet dhe aksidentet tuaja aktuale janë gjithashtu të pranishme në ëndrrat tuaja.

Gjërat që tani kanë rëndësi për ju, do t’i kenë gjithmonë rrënjët e tyre në të kaluarën. Kjo është vetëm një nga gjërat e çuditshme që bën mendja jonë. Nëse po përballeni me një dëmtim serioz në jetën tuaj të tanishme dhe ju ka dëmtuar shumë, atëherë do ta gjeni pikërisht në të njëjtin vend në ëndrrat që lidhen me të kaluarën tuaj.

Ndjenja e vazhdueshme e të qenit të paplotë ose sikur humbisni diçka në ëndrrat tuaja.

Ëndrrat portretizojnë drejtpërdrejt ose indirekt dëshirat tona të rrënjosura thellë. Nëse dëshironi shumë diçka në jetën tuaj të tanishme, atëherë do ta gjeni të munguar edhe në jetën tuaj të kaluar. Është kjo ndjenja e vazhdueshme e humbjes së diçkaje.

Déjà vu.

Pothuajse të gjithë ne e kemi provuar këtë të paktën një herë në jetën tonë. Është si të jetosh përsëri një moment. Ju thjesht e dini se çfarë do të ndodhë ose çfarë do të thotë dikush tjetër.

Ndiheni më të vjetër se mosha juaj reale.

Thuhet se shpirtrat jetojnë përgjithmonë, janë trupat ata që vdesin. Por disa njerëz ndihen pak më shumë. Ata ndjehen sikur shpirti i tyre është një milion-vjeçar. Shpirti i tyre është pjekur, pluhurosur dhe lodhur me kalimin e kohës. Qasja e tyre ndaj gjërave është shumë e ndryshme nga shumica e njerëzve në moshën e tyre. Ky është një tregues që shpirti juaj është rimishëruar.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë