Loading…
Shenjat që ju tregojnë se keni mungesë të Vitaminës D
  • 16/05/2019 | 20:21

Shenjat që ju tregojnë se keni mungesë të Vitaminës D

Vitamina e “rrezeve të diellit” tani është një temë aktuale në mbarë botën si një problem shëndetësor publik global i cili prek diku 1 bilion njerëz në mbarë botën.

Kjo vitaminë ndikon në sistemin e trupit – siguron furnizimin e kockave me kalcium gjë e cila ndikon më pas në forcimin e sistemit imunitar, transmeton Klan Kosova.

Këtë vitaminë mund ta merrni nga ushqimet dhe pa dyshim nga rrezet e diellit.

Më poshtë janë disa nga shenjat që ju tregojnë se trupi juaj ka nevojë për Vitaminë D.

Keni djersitje të kokës

Dhimbje të kockave dhe të muskujve

Keni sistem të dobët imunitar

Ndjeni lodhje dhe dobësi

Plagët tuaja shërohen më ngadalë

Flokët ju bien më shumë

Mund të përjetoni edhe ankthe dhe depresion

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë