Loading…

Shenjat që tregojnë se jeta juaj do të ndryshojë

  • 31/07/2021 | 22:40

Shenjat që tregojnë se jeta juaj do të ndryshojë

Ndërsa ndryshimi nuk është gjithmonë i mirëpritur, është gjithmonë i garantuar. Shpesh, kur mendojmë se jeta jonë është në rrëmujë absolute kjo ndodh sepse gjithçka po riorganizohet që të përputhet me qëllimet dhe dëshirat tona të vërteta.


Çdo gjë që nuk ju pëlqen është bërë e padurueshme

Nuk ka asgjë që mund të krahasohet me ndjenjat e nervozizmit. Ajo del nga askund si një mushkonjë në mes të natës, duke ju bërë të kruheni pa pushim. Kur gjërat e vogla në jetë për të cilat nuk jeni shqetësuar kurrë fillojnë të shfaqen në sytë tuaj … e dini që ndryshimi po vjen. Kështu duhet të jetë. Ekziston një kufi për negativitetin që mund të durojmë.

Ndiheni të humbur

Të gjithë kemi dëgjuar se humbja është mënyra më e mirë për të gjetur veten. Në të vërtetë kjo tingëllon pak e çuditshme aq sa… nuk mund ta kuptojmë pse. Kur humbet, nuk ke drejtim dhe kur nuk ke drejtim, nuk ke vullnet. Kur nuk keni dëshirë, nuk keni dëshirë ose nevojë për asgjë dhe kur nuk keni dëshirë ose nevojë për asgjë, shpirti juaj do të flasë. Edhe pse mund të ndiheni jashtë kontrollit, ju jeni më të qartë për të pranuar njohuri më të mëdha sesa zemra juaj dëshiron, që ju ta shihni dhe kuptoni.

Po largoheni nga inkubatori

A keni vënë re ndonjëherë se periudha të caktuara në jetën tuaj janë plotësisht të mbushura me dalje dhe aventura, të mbushura me argëtim me miqtë dhe familjen derisa ndiheni sikur mezi mund të vazhdoni? Ndërsa periudhat e tjera shënohen nga izolimi, introspeksioni dhe pothuajse afër depresionit? Gjatësia e këtyre cikleve mund të ndryshojë, por secili prej nesh kalon nëpër këto ndryshime gjatë jetës së tij. Këto periudha mund të shënohen me përfundime katastrofike ose humbje zemërthyese, gjatë gjithë kohës me vetëdijen e brendshme se fundi i kapitullit po vinte dhe ishte koha për të kthyer faqen dhe për të parë përpara… Këto cikle janë të nevojshme ndërsa përpiqemi dhe formulojmë perspektivat tona mbi botën.

Periudhat introspektive ofrojnë rritje emocionale, psikologjike dhe shpirtërore, ndërsa impulset e jashtme ofrojnë përvoja, udhëtime dhe perspektiva të reja. Kur dilni nga periudha e inkubatorit, është si një “mini -rilindje”. Kjo do të thotë, ju duhet pak kohë për të rimbushur, rishikuar dhe rivlerësuar në mënyrë që të krijoni një qëllim të ri, një drejtim të ri dhe një jetë të re.

Ndjeni frikë, eksitim dhe ankth në të njëjtën kohë

Në këtë pikë, ju mund të ndjeni se diçka e madhe do të ndodhë dhe është koha për ndërtim. Ju nuk e keni idenë se çfarë të prisni, thjesht e dini që jeni në rrugën e duhur dhe mezi prisni të gjeni atë që është në fund të tunelit. Nuk ka nevojë të bëni plane të vështira, pasi ato mund të zhbëhen dhe do t’ju shkaktojnë telashe të panevojshme. Synimi juaj është vendosur, por energjitë janë akoma në përputhje. Bëni durim gjatë kësaj kohe, qëndroni të hapur dhe vazhdoni derisa të vendoset rruga juaj. Kjo është një kohë emocionuese!

Sinkronizmi

Nuk ka asgjë më të kënaqshme sesa një shtytje delikate nga universi për t’ju thënë se jeni në rrugën e duhur. Sinkronizmat shërbejnë si këto siguri siguruese se mendimet dhe veprimet tuaja janë në përputhje me të mirën tuaj më të madhe.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë