Loading…

Shënohet 18 vjetori i masakrës së Krushës së Madhe

  • 26/03/2017 | 08:06

Shënohet 18 vjetori i masakrës së Krushës së Madhe

Sot shënohet 18-vjetori i masakrës së fshatit Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit.

Me këtë rast, do të organizohet tubim përkujtimor në Kompleksin Memorial në Krushë të Madhe, për të kujtuar masakrën e kryer nga forcat serbe më 26 mars 1999.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë