Loading…

Shënoi gol dhe asist në ndeshjen e fundit, Vedat Muriqi shpërblehet në Turqi

  • 30/06/2020 | 19:22

Shënoi gol dhe asist në ndeshjen e fundit, Vedat Muriqi shpërblehet në Turqi

Pasi shkëlqeu në ndeshjen e fundit me Fenerbahcen, Vedat Muriqi është përfshirë në formacionin e javës në Turqi, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen e vlefshme për javën e 31’të në kampionatin turk, Fenerbahce shënoi fitore me rezultatin 3-2 ndaj Yeni Malatyasporit.

Vedat Muriqi shkëlqeu në këtë ndeshje me një gol dhe asist, duke shkuar kështu në kuotën e 15 golave dhe 5 asistimeve në Superligën e Turqisë.

Sulmuesi prizrenas gjithashtu është përfshirë në formacionin e javës së 31’të në Turqi. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë