Loading…

Sheshelj skandal gjatë fjalimit të Mogherinit në Parlamentin serb

  • 03/03/2017 | 12:36

Sheshelj skandal gjatë fjalimit të Mogherinit në Parlamentin serb

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian është pritur me urrejtje dhe fyrje në Parlamentin e Serbisë, nga ana e deputetëve të partisë së ultranacionalistit Vojislav Sheshelj.


Gjatë fjalimit të saj, deputetët e SNS e kanë penguar atë me rrahje të tavolinave dhe me brohoritje refuzuese për Bashkimin Europian dhe thirrje pro Rusisë, përcjell gazetametro.net.

Ata gjatë gjithë kohës sa Mogherini ka folur kanë thirrur “Serbia, Rusia, nuk na duhet Unioni”, duke aluduar në Unionin Europian.

Prezent në sallë ka qenë edhe kryeministri serb Aleksandar Vucic /gaztametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë