Loading…

Shfaqen peshkaqenë me dy koka!

  • 07/11/2016 | 09:18

Shfaqen peshkaqenë me dy koka!

Fetuse të peshkaqenëve me dy koka vazhdojnë të kapen nga peshkatarët., raporton National Geographic.

shark

Më 2008, një peshkatar hasi në një peshk të vogël me dy koka në brigjet e Oqeanit Indian. Edhe pse arsyeja nuk është shumë e qartë, shkencëtarët thonë se mutacionet e shkaktuara nga çrregullime gjenetike shumë të rralla kanë krijuar këto specie të cilat nuk kanë shumë gjasa të mbijetojnë. Kjo gjendje quhet diprosopus.

shark-3

Rasti më i fundit i një gjallese me dy koka ishte ai i një viçi i lindur në Kentaki të Shteteve të Bashkuara. Ai mbijetoi më shumë seç pritej përkundër çrregullimeve.

viq2

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë