Loading…

Shfaqet filmi Tradhti me Letra në TIFF

  • 07/11/2016 | 20:30

Shfaqet filmi Tradhti me Letra në TIFF

Në vrazhdën e shfaqjes së filmave në TIFF- Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Tiranë po shfaqet tani edhe filmi “Tradhti me letra” me regji nga Valmir Tertini.

Ky film flet për një grua e cila pranon që  burri i saj të martohet me një grua gjermane sa për t’i bërë letrat. Në Rolet kryesore në këtë film janë Albulena Kryeziu, Fisnik Zeqiri dhe Alexandra Waluk.

Ky film deri tash ka fituar dy çmime një në Tiranë dhe një në Itali. Në Itali në Mediteranena Film Festival dhe në Firststep Film në Tiranë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë