Loading…

‘Shhhhht’, Nagavci i drejtohet me shprehje të ulët drejtorit të shkollës në Pejë

  • 18/05/2022 | 23:43

‘Shhhhht’, Nagavci i drejtohet me shprehje të ulët drejtorit të shkollës në Pejë

Ministrja e Arsimit, Arbërije Nagavci ka qëndruar sot në shkollën “Xhemajl Kada”në Pejë, ku dje u raportua se disa nxnënës të komunitetit u përjashtuan në mënyrë diskriminuese nga festa e Abetares.


Ajo, shkoi në këtë shkollë për të bërë vlerësimet e saj lidhur me rastin e djeshëm, që mori vëmendje të madhe.

Një moment interesant është kapur nga kamera e Klan Kosovës, kur duke dashur ta shuaj një debat mes drejtorit të shkollës dhe një zyrtareje të ministrisë, ajo i drejtohet drejtorit me “Shhhhht!”.

”Drejtor bre… ”, vazhdoi Nagavci para kamerave.

Drejtori i kësaj shkolle duket i pakënaqur me trajtimin e ministres dhe çështjen e hapur për diskriminim ndaj fëmijëve të komunitetit nga shkolla e tij, prandaj për ta shuar debatin mes tyre që vazhdon, ndërhyu edhe drejtori i DKA-së në Komunën e Pejës.

VIDEO

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë