Loading…

Shifra alarmante të të infektuarve me koronavirus në Rusi

  • 26/10/2020 | 13:16

Shifra alarmante të të infektuarve me koronavirus në Rusi

Numri i të diagnostikuarve me koronavirus deri më tani në Rusi ka shkuar në 1.531.224, ndërsa bilanci i viktimave ka arritur në 26.269.


Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit njoftoi se në 24 orët e fundit janë diagnostikuar 17.347 raste të reja me virusin, që është shifra më e lartë ditore në vend deri më tani, dhe 219 të vdekur.

Numri i të shëruarve ka arritur në 1.146.096, me 7.574 të shëruar në 24 orët e fundit.

Në Moskë janë regjistruar 5.224 raste të reja, duke e çuar shifrën e përgjithshme në 401.040, ndërsa numri i të vdekurve në kryeqytetin rus ka mbërritur në 6.442, me 62 viktima të reja.

Nga ana tjetër, Shërbimi i Shëndetit Publik dhe Mbrojtjes së të Drejtave të Konsumatorit bëri të ditur se deri më tani në Rusi janë kryer mbi 57,8 milionë teste, përfshirë 476 mijë në 24 orët e fundit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë