Loading…

Shifra marramendëse: Shikoni sa fitojnë në muaj yjet e PSG

  • 30/03/2023 | 14:21

Shifra marramendëse: Shikoni sa fitojnë në muaj yjet e PSG

Revista sportive franceze L’Equipe ka publikuar të hyrat mujore të futbollistëve të kampionëve francezë që po ngecin si ekip, transmeton Gazeta Metro.


Më i paguari është kapiteni i Francës Kylian Mbappe me 6 milionë euro, e pas tij braziliani që gjysmën e ndeshjeve as që i ka luajtur për klubin Neymar me 3.67 milionë, e pas tij me pak më pak Lionel Messi me 3.37 millionë euro.


Me të hyra milionëshe krenohen edhe Marquinhos, Verrati, e Hakimi, e nuk është larg tyre as portieri Donnarumma.

Vet trajneri Galtier paguhuet me 665 mijë euro në muaj, megjithëse e sollën për të vendosur rend në zhveshtoren e padisiplinuar plot yje, nuk ia doli të tregojë rezultate.

Pritet që Paris Saint-Germain gjatë verës edhe të shesë disa futbollistë pasi as këtë sezon nuk ia doli të shkoj larg në Ligën e Kampionëve./gazetametro.net

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë