Loading…

Shifra shqetësuese: Për 24 orë raportohen katër raste të dhunës në familje në rajonin e Prishtinës, arrestohen dy persona

  • 09/12/2023 | 09:21

Shifra shqetësuese: Për 24 orë raportohen katër raste të dhunës në familje në rajonin e Prishtinës, arrestohen dy persona

Gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Prishtinës janë raportuar katër raste të dhunës në familje, ku janë arrestuar dy persona, transmeton Gazeta Metro.


Policia ka bërë të ditur se në Prishtinë një grua ka pranuar tretman mjekësor, pasi ishte sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj.

“I dyshuari gjendet në arrati. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin 24 orësh.

Në një rast tjetër, bëhet e ditur se është arrestuar një person pasi e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Një tjetër rast i dhunës në familje është raportuar në Gllogoc, ku një i dyshuar është shoqëruar në polici, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij.

“Pas intervistimit me vendim të prokurorit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Ndërsa, në Fushë Kosovë, një i dyshuar është intervistuar nga policia, pasi dyshohet se pas një mosmarrëveshjeje në lidhje me përkujdesjen ndaj fëmijëve, e ka ofenduar gruan e tij.

“Në konsultim me prokurorin, viktima me fëmijët e saj është dërguar në strehimore, ndërsa i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, ka bërë të ditur policia

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë