Loading…
Shifrat e frikshme të aksidenteve, 7 të vdekur për një muaj
  • 12/02/2019 | 08:45

Shifrat e frikshme të aksidenteve, 7 të vdekur për një muaj

Vetëm gjatë muajit të kaluar 7 vetë kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve në komunikacion, përderisa ditë më parë një grua shtatzënë humbi foshnjën dhe vetë është në rrezik për jetë si pasojë e përplasjes nga një kamionetë.

Duke u bazuar në statistikat e Policisë, mesatarisht rreth 40 aksidente në ditë ndodhin në rrugët e Kosovës, shkruan sot Gazeta “Zëri”.

Rrugët e Kosovës vazhdojnë të përgjaken pothuajse çdo ditë si pasojë e numrit të madh të aksidenteve në komunikacion.

Viktima e fundit është një grua shtatzënë, e cila u godit nga një kamionetë të shtunën e 9 shkurtit e që si pasojë e aksidentit ka humbur foshnjën, derisa vetë ende është në rrezik për jetë, shkruan më tutje Gazeta “Zëri”.

E aksidentuara po vazhdon të trajtohet në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ku po mbikëqyret nga stafi mjekësor në Repartin Intensiv. Këtë të enjte ajo pritet t’i nënshtrohet një operacioni në Klinikën e Ortopedisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë