Loading…

Shikoni çfarë vetura po prodhon Apple (Foto)

  • 18/04/2017 | 10:06

Shikoni çfarë vetura po prodhon Apple (Foto)

Kompania Apple ka siguruar një leje për të testuar veturat pa shofer në Kaliforni. Me këtë nismë Apple i bashkohet listës së prodhuesve të veturave në Kaliforni, të cilët pritet të sjellin veturat që ecin vetë.


Këto vetura do të hidhen në treg në vitin 2020, por disa ekspertë besojnë se do të duhet më shumë kohë që kjo të ndodh.

20150302apple_car_silver

 

 

Apple po dëshiron të shkojë përtej prodhimit të telefonave, ndaj do të bëjmë të pamundurën që kjo nismë të shkoj mirë”, -ka thënë shefi Ekzekutiv i Apple, Tim Cook./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë