Loading…

Shikoni ndërtimin e hotelit më të madh në botë (Foto/Video)

  • 28/11/2016 | 17:49

Shikoni ndërtimin e hotelit më të madh në botë (Foto/Video)

Me një buxhet prej 3.5 bilion dollarë, Arabie saudite është duke bërë planin për ndërtimin e hotelit më të madh në botë. Gjithçka ekstravagante do të definojë këtë hotel.

Ende në ndërtim e sipër, ky hotel ka rreth 1.4 milion metra katrorë dhe pritet që të hapet në vitin 2017, .

Hoteli përmbanë 10,000 dhoma si dhe 70 restaurante.

Çka e bënë edhe më të veçantë këtë vend është se do të ketë edhe stacionin e autobusëve të tij dhe një qendër të mallërave./gazetametro.net

meka-3

meka-2

mekaaaa

https://www.youtube.com/watch?v=gLMvOgng994

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë