Loading…

Shikoni si do të duket Jaguari i ri

  • 15/11/2016 | 11:11

Shikoni si do të duket Jaguari i ri

Jaguari ka konfirmuar se do të ndërtojë një makinë krejtësishtë elektronike, dhe ka zbuluar si do të duket një kconcept i tij me emrin I-Pace.

I-Pace Jaguar është duke bërë debutimin në faqen e tij LA motor. Ky llojë i automjetit, do të jetë Jaguar i pari krejtësishtë elektronik. Ky tip i Jaguarit është duke u munduar ta rivalizoj modelin Tesla X.

Ngashëm me iniciativën e Teslës me makinën elektronike Model 3, Jaguari fton të gjithë klientët potencial të regjistrohen në faqen e tij në internet. Metoden e njejtë si të Tesla që siguroj më shumë se 400.000 para-porosi për Modelin3, pavarësisht që nuk do të jetë i gatshëm deri në vitin 2017.

Kështu do të duket Jaguari i ri krejtësishtë elektronik, diçka e jashtëzakonshme./gazetametro.net

1jaguari

jaguari2

jaguari3

Drejtori i dizajnit të Jaguarit Ian Callum, me konceptin e ri të Jaguarit iquajtur I-Pace.

i-pace_ian_callum-large_transnqsfwb85vljghmliymee7ahym6nv2oaainuwpqaat3m

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë