Loading…

Shikoni si punëtorja rrahu dhe përzë hajnin e armatosur që tentoi ta plaçkiste

  • 13/09/2021 | 16:43

Shikoni si punëtorja rrahu dhe përzë hajnin e armatosur që tentoi ta plaçkiste

Gruaja amerikane u detyrua të rrahet me hajnin e armatosur me revole në një restorant në shtetin e Illinois në SHBA. Ajo ka  postuar xhirimin kamerave të sigurisë së konfrontimit me hajnin në rrjete social ku është lavdëruar për trimërinë e saj, transmeton Gazeta Metro.


Punëtorja e rrjetit të restoranteve Subway Araceli Sotelo nga Rockford në Illinois ndali plaçkën në tentim me 5 shtator 2021 sipas kamerave të sigurisë.

Në video shihet si hajni i armatosur hyn pa prit në anën tjetër të banakut ku nuk lejohet dhe konfrontohet me shitësen. Përleshja nis me të dyve dhe Sotelo ja del që t’i heq revolen hajnit dhe e kap shpejt derisa hajni ka çantën e saj në dorë.

@yadalove07Share ##fyp

♬ original sound – Yada Love

Sotelo e ka shpërndarë videon në llogarinë e saj në TikTok ku e kanë shikuar më shumë se 9 milionë dhe mijëra komentues e kanë lëvduar Sotelon për trimërinë e saj.

Ajo të premten ka njoftuar se Subway  ka pezulluar nga puna e saj pas incidentit. Kompania ende nuk ka komentuar rreth pezullimit të saj./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë