Loading…

Shkaku i Ramush Haradinajt, Serbia bojkoton Francën për tre muaj

  • 30/04/2017 | 11:34

Shkaku i Ramush Haradinajt, Serbia bojkoton Francën për tre muaj

Pasi Gjykata franceze e Colmar, liroi ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, Serbia ka ftuar përsëri ambasadorin e këtij vendi në konsultime.


Përveç kësaj shteti serb nuk do të marrë pjesë në asnjë ngjarje në Francë për tre muajt e ardhshëm.Këtë e ka thënë ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Dacic që ka theksuar se për 90 ditët e ardhshme, asnjë ministër apo drejtor i ndonjë kompanie publike nuk do të jetë pjesëmarrës në asnjë takim në Francë dhe se nuk do të udhëtojë për në këtë vend.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë