Loading…

Shkarkohet Bernard Challandes

  • 13/10/2021 | 13:13

Shkarkohet Bernard Challandes

Federata e Futbollit të Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e trajnerit Bernard Challandes.


Vendimi vjen pas rezultateve negative të njëpasnjëshme në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” e sidomos pas humbjes nga Gjeorgjia me rezultat 2-1 në Prishtinë.

Lajmin e ka dhënë kryetari i FFK-së, Agim Ademi, në një konferencë për media të mbajtur në ambientet e këtij institucioni ku ka deklaruar janë shumë falënderues për bashkëpunimin me Bernard Challamdes por për shkak të mungesës së rezultateve sot është arritur marrëveshja për ndërprerjen e bashkëpunimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë