Loading…

Shkarkohet Claudio Ranieri, përsëri

  • 24/01/2022 | 19:20

Shkarkohet Claudio Ranieri, përsëri

Watfordi është ndarë nga bashkëpunimi me trajnerin Claudio Ranieri pasi humbjes 3-0 të së premtes në shtëpi ndaj Norëich-it që futi ata në zonën e rënies.


Italiani zhvilloi 13 ndeshje në Premier Ligë, duke humbur 10 prej tyre, dhe kapitullimi kundër rivalëve të tyre të zonës së poshtme të tabelës preku pikën e fundit për bordin e Watfordin, përcjellë KosovaPress.

Ranieri, 70 vjeç, u emërua trajner i skuadrës angleze më 4 tetor, duke pasuar spanjollin e njohur Xisco Munoz, i cili drejtoi “Hornets” drejt promovimit sezonin e kaluar.

Ish-trajneri i Leicesterit dhe Chelseat humbi ndeshjen e tij të parë 5-0 në shtëpi ndaj Liverpool-it përpara se të fitonte ndaj Evertonit dhe Manchester United.

“Hornets” tani do të kërkojnë trajnerin e tretë renda këtij sezoni.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë