Loading…

Shkatërrohen materialet e zgjedhjeve, flet Valdete Daka

  • 29/08/2017 | 10:44

Shkatërrohen materialet e zgjedhjeve, flet Valdete Daka

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar sot shkatërrimi i materialit zgjedhor të zgjedhjeve parlamentare që janë mbajtur më 11 qershor.


Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka tha se shkatërrimi i materialit zgjedhor është faza e fundit e zgjedhjeve të 11 qershorit, transmeton gazetametro.net.

Daka tha se do të bëhet shkatërrimi i gjithë materialit, përveç  disa kutive të disa vendvotimeve të cilat Prokuroria dhe PZAP-i kanë kërkuar qe të mos shkatërrohen pasi duhen për hetim.

Ndryshe, ani pse u shkatërruan materialet zgjedhore, akoma nuk janë krijuar institucionet nga verdikti i qytetarëve i dalur nga zgjedhjet e 11 qershorit./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë