Loading…
Shkëlqen Isco, ja çfarë note mori sonte | FOTO
  • 20/06/2018 | 22:46

Shkëlqen Isco, ja çfarë note mori sonte | FOTO

Spanja i është gëzuar fitores së parë në Kampionatin e sivjetmë Botëror duke e mposhtur Iranin me epërsi minimale.


Në bazë të vlerësimit, paraqitja e skuadrave ishte e përafërt me një lojë lehtësisht më të mirë të spanjollëve (6.98), në raport me iranianët (6.56).

Më i miri te Irani ishte mbrojtësi Ramin Rezaeian (7.9), ndërsa me notën më të ulët është vlerësuar anësori Karim Ansarifard (6.1).

Isco ka notën më të lartë te Spanja (8.1), i ndjekur nga Sergio Busquets (7.9) e Sergio Ramos (7.8).

Andres Iniesta (6.7) dhe Lucas Vazquez (6.7) janë lojtarët me vlerësimet më të ulëta te La Roja.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Iranit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Spanjës (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë