Loading…

Shkëlqen Mohamed Salah, Liverpooli mposht edhe Brightonin

  • 08/07/2020 | 23:34

Shkëlqen Mohamed Salah, Liverpooli mposht edhe Brightonin

Liverpooli ka regjistruar edhe fitoren e dytë radhazi në Premier Ligë, duke grumbulluar kështu edhe më shumë pikë, pasi që titullin veç e kanë fituar, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen e vlefshme për javën e 34’të në kampionatin anglez, skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim te Brighton.

Ndeshja e zhvilluar sonte në ‘The American Express Community Stadium’ ka përfunduar me rezultatin 1-3.

Mohamed Salah shkëlqeu në këtë ndeshje me dy gola, teksa ishte edhe asistues te goli tjetër i shënuar nga Jordan Henderson. Golin e vetëm për vendasit e shënoi Leandro Trossard.

Kampioni i ri anglez, Liverpool, tani ka 92 pikë në krye të tabelës, kurse Brighton mbetet me 36 pikë në pozitën e 15’të. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë