Loading…

Shkodra i jep lamtumirën 20 vjeçarit që u vra në Velipojë: ‘Bakshishi sot shkon për Musaenin’

  • 28/06/2021 | 13:55

Shkodra i jep lamtumirën 20 vjeçarit që u vra në Velipojë: ‘Bakshishi sot shkon për Musaenin’

Shkodra i dha sot lamtumirën 20 vjecarit, Musaen Zeneli, një prej katër viktimave të luftës për plazhin mes dy bizneseve në Velipojë.


Familjarët, nuk pranuan të komentojnë  për tragjedinë dhe kërkuan privatësi në ceremonitë e fundit.

Ndërkohë, historia e të riut që u vra në ditën e tij të parë të punës ka ngjallur reagime të forta, ndikuar edhe nga vështirësitë ekonimike në të cilat ai ishte rritur dhe jetonte.

Për tu ardhur në ndihmë, në Shkodër ka nisur një fushtatë që sot të gjitha fitimet e kamarierëve të shkojnë për familjen e 20 vjeçarit.

Nismëtar është Rehyl Toska, I cili punon si kamarier në kryeqendrën e veriut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë